preloader logo

Čištění a dezinfekce ozónemboží uklid ČIŠTĚNÍ A DEZINFEKCE OZÓNEM

Síla a využití ozonu

Stoprocentní likvidace bakterií, virů, plísní a alergenů. Zabíjí například i roztoče a celkově veškeré nežádoucí mikroorganismy. Čistí vzduch a likviduje nežádoucí pachy. Odstraňuje původce zápachu jako například cigaretový kouř a zatuchlost.

Rychle a spolehlivě ničí velmi odolné patogenní mikroorganizmy, které chlor a jiné dezinfekční prostředky nejsou schopny jednoduše zlikvidovat. Neexistuje žádný virus či bakterie, které by byly odolné vůči ozónu, jelikož dezinfekce ozónem způsobuje prasknutí buněčné stěny. Ozón se dostane do všech skulin a pórů všech materiálů, což při aplikaci běžné dezinfekce bývá skoro nemožné. Ozón se po použití sám rozpadne zpět na kyslík. Nezanechává proto žádné stopy a nezpůsobuje žádné alergické či dýchací potíže, které mohou některé chemické dezinfekční prostředky zanechávat. Naopak, obohatí prostor o kyslík.

Čištění auta a Auto‑klimatizace

Ozón se využívá v průmyslu a zemědělství k úpravě vody, likvidaci pachů, sterilizaci a desinfekce objektů a nyní také k čištění autoklimatizací. Proniká do autosedaček, koberců a v zákoutí sedaček ničí vše co způsobuje zápach.

Z klimatizace je časem
cítit zatuchlý zápach.

Příčinou je vlhkost, která se sráží na výparníku klimatizace. S vlhkostí se zde usazují i drobné nečistoty a mikroskopické částice jako jsou bakterie, houby a roztoči.

boží uklid praha

Jak vyrábíme ozón?

Vlastníme silný průmyslový generátor ozónu, který vyrábí ozón ze vzduchu za pomoci vysokonapěťových korónových výbojů, které převádějí kyslík (O2) na ozón (O3). Díky tomuto přístroji dokážeme během 1–2 hodin vyčistit celý větší byt a během hodiny interiér auta včetně klimatizace. Ještě 24 hodin po aplikaci je cítit typická vůně ozónu, než se vyvětrá ze všech zákoutí a textilu.

Dezinfekce ozónem

je vhodným řešením pro vytvoření sterilního prostředí a ulevuje alergikům.

Šetrné k životnímu prostředí

Ozón se běžně vyskytuje v přírodě a v přiměřených dávkách je zdraví nezávadný. Jedná se o nejsilnější přírodní oxidační činidlo (cca 300krát silnější než chlor).

boží uklid praha

Ceník

Čištění a dezinfekce domova 90m2 (20Kč/1m2)

1800 Kč

Čištění a dezinfekce auta včetně klimatizace

890 Kč

Doporučujeme

Čištění interiéru ozónem je ideální zakomponovat do prvního generálního úklidu a následně každé 3 měsíce opakovat (v domácnostech a interiéru auta). V komerčních a rušných prostorech až jednou měsíčně.